Profesyonel Porselen Makyaj

Profesyonel Makyaj Ekibimiz, yıldızların parlaklığını mevsimin en güzel renkleri ile birleştirerek özel günlerinizi unutulmaz kılıyor.


ankara-makyaj-uzmani


MAKYAJ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Çarpıcı, etkileyici ve göz alıcı olmayı kim istemez?

Profesyonel Ürünler

Ankara Çankaya Tunalı’da bulunan Atölye Tırnakçı Bayan Kuaförü ve Güzellik Salonu’muzda Loreal Professional Ürünleri kullanılmakta olup, sadece profesyonellere özel ürünlerimiz salonumuzda satılmaktadır.

Gelin makyajı, günlük makyaj, gece makyajı, sahne makyajı ve plastik makyaj(tipleme makyajı) seçenekleri ihtiyacınıza en uygun teknik ve malzemelerle uygulanan profesyonel makyaj uygulamasıyla aynı zamanda cildinizde doğuştan veya sonradan kaynaklanan leke veya izler, profesyonel makyaj uygulamaları ile gözden kaybolur.

Cilt tipinize en uygun profesyonel malzemeler kullanılarak hazırlanan, günlük makyajınız göz kamaştırırken, gelin makyajı, gece makyajı ve sahne makyajları, başarınıza başarı, mutluluğunuza mutluluk katacak.

Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Porselen makyaj nedir ve porselen makyajın adım adım yapımı Atolyetirnakci.com ‘da.

Porselen makyaj denildiğinde akla daha çok ağır kapatıcılar ile yapılan makyaj geliyor. Porselen makyaj hakkında en yanlış bilinen tanımlardan biri de bu.

Porselen Makyaj Nedir?
Porselen makyaj, yüzünde rahatsız edici şekilde izleri olan kişilere yapılır. Daha çok gelinlere ve ekran karşısına çıkacak kişilere uygulanır.
Eğer cildinizde aşırı derecede bir yara izi ya da sivilce izleriniz varsa, sizde porselen makyaj yaptırabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?
Porselen makyaj profesyoneller tarafından kişiye özel ürünler ile yapılmalı. Çünkü hata götürmeyen bir işlem ve çıkarılması da zor olan bir uygulama olduğu için işi uzmanına bırakmanızı tavsiye ederiz.
Daha çok gece ve gelin makyajlarında yapılması tavsiye edilen porselen makyaj, özel kozmetik ürünler ile yapılan bir makyaj türü. Gündüz yapılması kesinlikle tavsiye edilmez çünkü güneş ışığı ile yüzünüzdeki tüm uygulamaların detayları belli olacaktır.
Porselen makyaj toplamda 42 saat sıcağa dayanabiliyor ve sudan etkilenmiyor. Porselen makyaj yaptırdıktan sonra terleme olduğunda makyajınızda akma olmaz.

Porselen Makyajın Amacı
Temel amaç, cildinize bir pürüzsüzlük sağlamaktır. Porselen makyajın amacı yüzünüzde sanki makyaj yokmuş etkisi vermektir. Yüz hatlarınızın doğal durmasını sağlar.

Porselen Makyaj Yapımı
Porselen Makyajın Adımları
– Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.
– Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.
– Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığı artacaktır.
– Makyaja başlamandan önce yüzünüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peelingi yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.
– Temizleme işleminden sonra yüzünüz nemlendirilir.
– Makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzler düzeltiliyor.
– Fondöteninizin cildinize uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Likit bir ürün seçmeniz ise uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir cildiniz varsa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanmayı ihmal etmeyin.,
– Göz altı morlukları gibi sorunlarınız varsa, mutlaka bir kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzdeki gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.
– Fondöten uygulamanızı bitirdiniz. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranızın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edin. Pudrayı sadece yüzünüze değil dekolte bölgenize, boynunuza ve kulaklarınıza da sürün.
– Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye karar veriyorsunuz ve porselen makyaj buna göre odaklandırılıyor. İster gözlere ister dudaklara odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.
– Göz makyajınızda mutlaka bir göz farı bazı kullanmalısınız. Özellikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekir. Göz farı bazı ile bu kalıcılığı arttırabilirsiniz.
– Kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun göstermek için tabii ki de seçimimiz takma kirpikler olacaktır. Doğal görünümlü takma kirpikleri tercih edebilirsiniz. Rimeliniz ise simsiyah renk veren bir rimel olsun.
– Allık seçimi olarak doğal tonları tercih edin. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olacağı için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi hafif olmalıdır.
– Ruj rengi olarak eğer göz makyajınız koyu ise, açık renkleri, göz makyajınız doğal tonlarda ise dudak renginizi koyu renklerde seçebilirsiniz. Böylece dengeyi kurmuş olacaksınız.
– Daha sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

Porselen makyajın yapılması ve çıkartılması çok zahmetli bir uygulama olduğu için, eğer hassas bir cildiniz varsa bunu tekrar bir düşünmenizi öneririz.

Porselen makyajın çıkarılması zor olduğu için, cildinize zarar verme ve sonradan etkilerinin ortaya çıkması gibi bir durum oluşabilir.

Sonuç olarak, porselen makyajın profesyoneller tarafından yapılmasını şiddetle öneriyoruz.

Sizin için hazırladığımız “Porselen Makyaj Örnekleri” galerimize göz atmayı unutmayın!

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir