Protez Tırnak Uygulamaları

Atölye Tırnakçı’da protez tırnak işlemi yaklaşık 2 saat sürmektedir ve 1 ay sorunsuz kullanımı mümkündür.

Ankara Çankaya Tunalı’da Atölye Tırnakçı Bayan Kuaförü ve Güzellik Salonu’muzdan bir randevu aldığınızda size profesyonel bakım, hizmet ve tavsiyeler verileceğinden emin olabilirsiniz.


ankara-guzellik-uzmani


PROTEZ TIRNAK HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Eğer tırnaklarınızda renk ve şekil açısından bir problem varsa tırnaklarınız çabuk kırılıyor yada kolay ayrılıyorsa, tırnaklarınızı istediğiniz gibi uzatamıyor yada sürekli olarak tırnaklarınızı yemekten şikayet ediyorsanız protez tırnak sizin için eşsiz bir çözümdür. Bunun dışında Protez tırnak aynı zamanda estetik açıdan ellerine farklı bir görünüm vermek isteyen kişilere de uygulanmaktadır.


Bayanların görünüşünde, saç tuvaleti, yüz makyajı beraberinde bakımlı eller ve tırnakların güzelliği de ayni önemdedir.

Doğa herkesi güçlü, güzel görünümlü tırnaklarla ödüllendirmemiştir.

İleri teknolojinin mucizesi olan profesyonel kozmetik ürünleri çok çekici, güzel ve genç görünümlü bayanlar yaratmaktadır.

Ankara Çankaya Tunalı Atölye Tırnakçı Bayan Kuaförü ve Güzellik Salonu‘muzda sadece 2 saat içinde, tırnaklarınızda kare, oval ve hatta üçgen formunda, uzmanla birlikte seçeceğiniz süsleme desenleriyle ortaya çıkmakta ve elleriniz herkesin hayranlıkla seyredeceği heyecan verici bir güzelliğe kavuşmaktadır.

Ankara Çankaya Tunalı Atölye Tırnakçı Bayan Kuaförü ve Güzellik Salonu’muzda Protez Tırnak işlemi yaklaşık olarak 2-2.5 saat sürmektedir ve yaklaşık 1 ay sorunsuz kullanımı mümkündür.

BİLMENİZ GEREKENLER

Uygulamalarımızda Kullandığımız Tüm Malzemeler Tıp’tada kullanılan malzemeler olduğu için hava ve su geçirme özelliği vardır. Hiç bir yan etkisi yoktur.

Protez Tırnak nedir?
Protez tırnak;tırnak sertleştirme, geliştirme ve uzatma yönetimidir..
Protez Tırnak takma tırnaktan farklı olarak tırnak ucuna özel bir malzeme kullanılarak yapılan ek uzantılardır.
Tırnak ucuna yapıştırılan bu tırnaklar iki farklı yolla uygulanır.
Bu uygulamalardan biri akrilik sistem adı verilen akrilik malzeme kullanılan sistemdir.
Bir diğeri ise genelde daha fazla tercih edilen jel sistemdir.
Jel sistemin ana fikri tırnak ucuna takılan protez sonrasında tırnağınıza bir kaç kat jel malzeme ile doldurularak tırnağın şekillendirilmesidir.
Protez Tırnak işleminin takma tırnak işleminden farklı olmasının ve daha sağlıklı olmasının sebebi takma tırnak gibi tırnağınızın tümüne yapıştırılarak uygulanmaz.
Böylece tırnağınızın doğal büyümesi ve hava alması engellenmemiş olur.

Protez Tırnak Neden Kullanılmalıdır?

Protez tırnağın amacı estetik güzelliğin ortaya çıkmasıdır. Tırnak yeme, sararmış tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, kaşık ya da karga burun tipli tırnaklarla estetik görünüm vermek için protez tırnak kullanılır.
Bunun yanında kırılmış veya çatlamış tırnakların görünümünün düzeltilmesi, çeşitli cilt ve tırnak hastalıkları sonucu oluşan ağrılı durumlarda yapılan cerrahi işlemler sonucu kişiye konfor sağlamak için de kullanılır..

Protez Tırnak Hakkında Bilgiler..

Protez tırnak, doğal tırnaktan daha kullanışlı rahat ve güzel görünümdedir. Protez tırnak, kullanıldığı süre boyunca, her zaman kusursuz ojeli gibi bakımlıdır, parlaklığı ve renkleri asla kaybolmaz. Protez tırnak, tırnaklardaki doğal kusurları gizler ve daima bakımlı ve şık görünüm verir. Protez tırnak 1 ay kullanımından sonra bakımı gerekmektedir. . Doğal tırnağın dipten uzaması önemli olmayıp bir dip dolgu bakımı yapılarak ,estetik görünümü korunur. Dolgu bakımının düzenli olarak yapılması durumunda kullanma süresi sınırsızdır. Protez tırnak dip kısımdan asla kalkmaz ve doğal tırnak uzama süresinde dipten gelen kısım asla kötü bir görünüm almaz. Protez tırnak uygulamasından sonra ,büro çalışmaları ,ev hizmetleri korkusuzca yapılabilir ve solarium, sauna, yüzme havuzu gibi ünitelere hiçbir sakınca olmadan girilebilir.
Protez tırnak uygulaması, tırnaklara sağlık kazandırmak için değil, estetik görünüm ve dayanıklılık kazandırmak için uygulanır. Yapısal olarak ince ve kırılgan olarak gelen tırnak protezden sonra yapısını değiştirmez, aynı biçimde uzamaya devam eder.

Protez Tırnak Zararlımıdır?

Protez tırnak hakkında zararlı olduğuna dair bazı yanlış görüşler ortaya atılmıştır. Hatalı teknoloji kalitesiz malzeme, uygulama sırasında yapılan hatalar (doğal tırnağın fazla törpülenmesi, hijyen şartlara uyulmaması, malzemelerin yanlış kullanılması vs.) tırnağa zarar verir.
Sağlıklı hijyenik hizmet veren salonlarda teknolojisine uygun ve kaliteli malzeme kullanılarak ve profesyonel uzmanlar tarafından yapılan Protez tırnak uygulamalarında hiçbir zararlı sonuç görülmemiştir.

4 Yorum

  1. merve

    Merhaba,
    Tunalı caddesinden geçerken tabelanız hep gözüme çarpıyor. ‘Tırnakçı’ kelimesini ‘Nail Art Woman’ olarak çevir(t)mişsiniz ancak ‘Tırnakçı’ kelimesinin İngilizcesi olarak ‘Nail artist’ kelimesini kullanmanın daha doğru olduğunu düşünüp bunu sizinle paylaşmak istedim.
    Bir daha tabela yaptırdığınızda belki dikkate almak istersiniz.
    iyi günler.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir